Cuma, 06 Mart 2015

Ürün Kataloğu
Alışveriş Rehberi
İnternetten Alışveriş
Yurtdışından Alışveriş
Strawberry Alışveriş Rehberi
Strawberry Türkçe Destek
Strawberry Sipariş Takibi
Seçtiğimiz Ürünler
Editörden
Haberler
Alışveriş Bülteni
Kadın
En Beğenilen Parfümler
En İyi Makyaj Malzemeleri
Makyaj Malzemeleri
Tüm Bayan Parfümleri
Cilt Bakımı
Cilt Bakımı - En İyiler
Kinerase
Kinerase Nereden Alınır?
Tüm Cilt Bakım Ürünleri
Erkek
En Beğenilen Parfümler
Tüm Erkek Parfümleri
Saç Dökülmesine Karşı
Parfüm Rehberi
Parfüm Özel - Ana Sayfa
Parfüm - Genel Bilgiler
Parfüm Saklama
Parfüm Kullanımı
Parfüm Alırken
Ünlülerin Parfümleri
Parfüm Fiyatları
Kozmetik Tarihi
Modern Zamanlar
Antik Çağlar
Özel Günler
Sevgililer Günü
Anneler Günü
Babalar Günü
Ürün Kataloğu
Tüm Ürünler
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Bayan Parfümleri
Erkek Parfümleri
Bağlantılar
Anket Sitesi
Seçim Anketi
Journey To Blue
Uzman Görüşü - Pervin Bulgak
Strawberry Alışveriş Rehberi E-posta

Superkozmetik.com olarak ürün satışı, temini veya dağıtımı yapmamaktayız. Amacımız kozmetik ürünlerle ilgili bilgi ve paylaşım platformu oluşturmak, yıllardır tüm siparişlerimizi verdiğimiz StrawberryNET'in sunduğu imkanlardan sizin de faydalanmanızı sağlamaktır.

StrawberryNET hakkında sık sorulan soruları ve cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Aşağıda cevabını bulamadığınız sorularınızı bize iletmek için tıklayın

StrawberryNET nedir?
StrawberryNET internet üzerinden satış yapan, dünyanın en büyük kozmetik mağazasıdır.

StrawberryNET’te satılan ürünler orijinal midir?
Elbette. 10 yılı aşkın bir süredir dünya çapında işlem yapan, ABD ve Avrupa'da ofis ve depoları bulunan, kozmetik üreticileri ile doğrudan çalışan ve sektörün en büyüğü olan bir şirketin orijinal olmayan, sahte ürün satması gerek pratikte, gerekse ilgili ülkelerin hukuki mevzuatları ve buna verdikleri cezalar açısından mümkün değildir.

StrawberryNET’ten satın alacağınız ürünler orijinal kutusu ve ambalajı içerisindedir.

StrawberryNET’te satılan ürünler taze midir?
Evet. StrawberryNET, tüm ürünlerini serin depolarda, en iyi koşullarda saklamaktadır.

StrawberryNET güvenilir bir şirket midir?
Kesinlikle. Beğenmediğiniz, hasarlı ulaşan, memnun kalmadığınız ürünler ile postada meydana gelebilecek kayıplar %100 StrawberryNET iade ve değiştirme garantisi altındadır. Superkozmetik.com ekibi olarak biz de dört yılı aşkın bir süredir tüm kozmetik alışverişlerimizi StrawberryNET'ten yapmaktayız. Yine de herhangi bir sorun yaşamanız durumunda lütfen buraya tıklayarak durumu bize iletin; çözümü konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

O halde StrawberryNET’in fiyatları nasıl bu kadar ucuz olabiliyor?
Gümrük vergisi, KDV ve ÖTV muafiyetleri ile StrawberryNET’in yüksek işlem hacmi ve internet üzerinden satış yapmalarından kaynaklanan düşük işletme giderleri bir araya geldiğinde, ürün fiyatları Türkiye'deki fiyatlara göre yaklaşık %50-%70 daha düşük oluyor.

Ne kadar kargo ücreti öderim?
Siparişinizin içerisinde cilt bakım ürünü ya da makyaj malzemesi varsa, siparişiniz için kargo ödemezsiniz. Yalnızca parfüm satın alırsanız, %10 kargo ücreti ödersiniz (Kargo ücreti 10 Euro ile sınırlanmıştır, sipariş tutarınız 100 Euro’dan fazla olsa bile sadece 10 Euro kargo ödersiniz).

Siparişler, hiçbir uluslararası e-ticaret şirketinde bulunmayan bir uygulama ile, ücretsiz olarak taahhütlü (sigortalı) posta ile gönderilmektedir.

Gümrük konusunda herhangi bir sorun yaşar mıyım?
Değeri 150 Avro’yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşya gümrük vergisinden muaftır; alışveriş tutarınız 150 Avro’nun altındaysa paketiniz sorunsuz bir şekilde adresinize teslim edilecektir.

Detaylı bilgi için buraya tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Siparişim hangi kargo şirketi ile gönderilecek? Siparişimi nasıl takip ederim?
Siparişiniz taahhütlü posta ile gönderilecek, PTT görevlisi tarafından adresinize imza karşılığı teslim edilecektir. Postada meydana gelebilecek tüm kayıplar StrawberryNET garantisi altındadır. Siparişiniz postaya verildiğinde size eposta ile RA123456789HK benzeri bir posta takip numarası gönderilecektir. Buraya tıklayarak siparişinizi takip edebilirsiniz. Posta takip numaranızı bilmiyorsanız, buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Cilt bakımı ve makyaj malzemesi sipariş verirken, gönderim yöntemi olarak taahhütlü posta seçtiğinizden emin olun (zaten kendiliğinden seçili olarak gelmektedir). Aksi durumda siparişinizi takip edemez, kaybolması durumunda StrawberryNET’ten tazmin etmesini isteyemezsiniz. Parfüm siparişleri için zaten tek bir gönderim tipi vardır, sizden bir seçim yapmanız istenmemektedir.

Siparişim ne kadar sürede elime geçer?
Cilt bakımı ve makyaj ürünleri 1-2 hafta, parfümler ise 2-3 hafta içerisinde adresinize teslim edilecektir.

Siparişimi takip etmek istediğimde, “Bu barkoda ait herhangi bir kayıt bulunamadı” şeklinde bir mesaj çıkıyor.
Bu mesaj siparişinizin henüz Türkiye’ye giriş yapmadığını gösteriyor. Cilt bakımı ve makyaj ürünleri yaklaşık bir hafta, parfümler ise iki hafta içerisinde Türkiye’ye girmektedir. Eğer bir gecikme varsa, buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Durumu inceleyerek sizi gerekli şekilde yönlendireceğiz.

Sipariş verdim, onay mesajı geldi; ancak StrawberryNET takip ekranı geçersiz sipariş diyor.
Siparişlerin durumu StrawberryNET takip sistemine geç aktarılabiliyor; birkaç saat sonra tekrar denerseniz, siparişinizin durumunu görebilirsiniz.

Siparişim belirtilen süre içerisinde teslim edilmedi. Ne yapmalıyım?
Eğer siparişiniz hala Türkiye’ye giriş yapmamışsa, paketiniz kaybolmuş olabilir. Paketinizin postaya verildiği tarihten itibaren 3 hafta bekledikten sonra, kayıp posta için StrawberryNET’e başvurmanız gerekiyor. Durumu teyit ettikten sonra size yeniden gönderim yapacaklar ya da paranızı iade edeceklerdir. Buraya tıklayarak bizimle iletişime geçerseniz, gerekli işlemler konusunda sizi yönlendirebiliriz.

Eğer siparişiniz Türkiye’ye gireli uzun bir süre olmuş ve hala size teslim edilmemiş ise, lütfen takip numaranız ile en yakın postaneye başvurarak paketinizin durumunu sorgulayın.

Kredi kartım yok / kredi kartımı kullanmak istemiyorum. Nasıl sipariş verebilirim?
StrawberryNET'ten havale ile alışveriş mümkün olmakla birlikte, hem havale için fazladan ücret ödemeniz gerekmesi, hem de sipariş sürecinin çok karmaşık ve hataya açık olması sebebiyle biz üyelerimize havale ile alışverişi önermiyoruz (Ancak yine de dilerseniz, bizimle iletişime geçmeniz durumunda havale ile alışveriş adımlarını size aktarabiliriz).

StrawberryNET'in kapıda ödeme uygulaması bulunmuyor.

Eğer kredi kartınızla ilgili olarak güvenlik endişeniz varsa, bankanızın internet şubesinden bir sanal kart oluşturmanızı ve internet üzerinden yapacağınız tüm alışverişlerde bu sanal kartı kullanmanızı öneririz. Sanal kartların limitini siz istediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz için, alışveriş yapmayacağınız zamanlarda limitini sıfırlarsanız, kredi kartı bilgilerinizin güvenliği konusunda endişe duymadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak paypal.com adresine girerek bir PayPal hesabı oluşturabilir, birçok yerde bu hesabınızı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz (PayPal dünya çapında birçok alışveriş sitesinde geçerli, uluslararası bir ödeme yöntemidir. Kredi kartınızı bir kez PayPal'a tanımlarsınız, kart bilgilerinizi alışveriş yaptığınız yerlerle paylaşmak durumunda kalmadan alışveriş yapabilirsiniz).

Alışveriş için üyelik gerekiyor mu?
Hayır özel bir üyelik işlemi gerekmiyor. Satın almak istediğiniz ürünleri sepete atın, ödeme sayfasına gittiğinizde sizden eposta adresinizi yazmanız istenecektir. Daha sonraki ekranda da adres bilgilerinizi yazmanız istenecektir. Daha sonraki siparişlerinizde, eposta adresinizi yazdığınızda adres bilgileriniz otomatik olarak doldurulacaktır.

Hoşgeldin hediyesi nedir?
StrawberryNET'ten yapacağınız ilk alışverişte, alışveriş tutarınız 25 Dolar'ı geçerse, size siparişinizle birlikte özel bir hediye gönderilecektir. Buraya tıklayarak güncel hediyeyi öğrenebilirsiniz.

Bağlılık indirimi nedir?
StrawberryNET'ten alışveriş yaptıkça, her siparişiniz ile birlikte artan oranlarda indirim kazanırsınız. 20. siparişinizden sonra tüm ürünleri %10'luk ek indirim ile satın alırsınız. Bağlılık indirim oranlarını aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz:
  • 2. siparişte %1 indirim
  • 3. siparişte %2 indirim
  • 4. siparişte %3 indirim
  • 5. siparişte %4 indirim
  • 6 - 9. siparişinizde %5 indirim
  • 10 - 19. siparişinizde %7.5 indirim
  • 20. ve sonraki tüm siparişlerinizde %10 indirim
Ayrıca bir sipariş içerisinde üç veya daha fazla ürün sipariş etmeniz durumunda %5 ekstra indirim uygulanacaktır.

Ürünler hakkında bilgi almak istiyorum.
Superkozmetik.com olarak maalesef tüm ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi değiliz. Elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalışırız. Dilerseniz buraya tıklayarak diğer üyelerimizin bilgi ve tecrübelerini paylaştığı Superkozmetik Forumu'nu inceleyebilir, merak ettiğiniz ürün hakkında diğer üyelerimizin fikir ve deneyimlerine başvurabilirsiniz.

Alışverişlerime neden Superkozmetik.com’dan başlayayım?
Superkozmetik.com, kendi üzerinden verilen siparişlerin sayısı ile orantılı olarak StrawberryNET nezdinde prestij kazanmakta ve bu durum, herhangi bir sorun karşısında hepimizin StrawberryNET Müşteri Hizmetleri’nden daha iyi hizmet almasını sağlamaktadır.

Alışverişlerime Superkozmetik.com’dan başlamamın bana bir zararı var mı?
Kesinlikle hayır. Siz alışverişlerinizi StrawberryNET sitesinde görmüş olduğunuz fiyatlar üzerinden yapmaktasınız, siparişinize Superkozmetik.com üzerinden başlamanız size ek bir maliyet getirmemektedir. Üstelik sizin siparişleriniz sayesinde StrawberryNET bizi desteklemekte, sizlere her türlü yardım ve destek hizmeti sunmamızı sağlamaktadır.

Soruma burada cevap bulamadım, nasıl bilgi alabilirim?
Lütfen buraya tıklayarak sorunuzu bize iletin, en kısa zamanda sizinle iletişime geçelim.

 
Sonraki >
Ödüllü Anketler
Superkozmetik.com Bültene Üye Olun
Özel indirim ve kampanyalarından haberdar olmak için:
Superkozmetik.com Facebook'ta...
Superkozmetik.com twitter'da...
Son Eklenenler